Nyheder

3. Kolding har indgået sponsoraftale med OK Benzin !

Støt Det Danske Spejderkorps 3. Kolding Spejderne, hver gang du tanker benzin

 Vi har indgået en sponsoraftale med OK, så du kan støtte Det Danske Spejderkorps 3. Kolding Spejderne, hver gang du tanker.

 Du støtter vores gruppe med 6 øre for hver liter, du tanker med OK Benzinkortet – uanset hvor du tanker i Danmark. Første gang du har tanket 500 liter, får gruppen desuden en ekstra bonus på 250 kr. Det koster dig ikke ekstra at støtte – OK betaler hele beløbet.

Få et OK Benzinkort på www.ok.dk/lokalsporten.

Har du allerede et OK Benzinkort?

Har du et OK Benzinkort i forvejen, kan du nemt få det tilknyttet vores gruppe. Du skal bare ringe til OK på telefon 70102033 og oplyse vores klubnavn og dit kortnummer, så støtter du Det Danske Spejderkorps 3. Kolding Spejderne.

Støt 3. Kolding Gruppe ekstra meget

Støt ekstra med el fra OK

Med el fra OK kan du støtte med ekstra 6 øre pr. liter. Og det er nemmere, end du tror. Du skal bare vælge imellem el til fastpris eller variabelpris på www.ok.dk/lokalsporten/el, så klarer OK hele skiftet fra det gamle elselskab til OK.

Støt ekstra med OK Mobil

Du kan støtte med ekstra 6 øre pr. abonnement, hver gang du tanker en liter. Du kan frit vælge den OK Mobilpakke, der passer dig og din familie bedst (dog ikke OK Mobil Basis). Du forhøjer din støtte til vores klub på www.ok.dk/lokalsporten/mobil

 Vil du vide mere?

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte vores kasserer Nina Detlefsen på telefon 60607620 eller mail nina [dot] spejder [at] gmail [dot] com.

Spejderhilsen

3. Kolding Gruppe